Rekreácia

V okolí chaty nájdete množstvo zaujímavých miest. Do pozornosti Vám ale dávame tieto:


Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /data/7/6/7693a604-4b58-4ec0-8774-923996454813/romantickachata.sk/web/wolf/app/models/Page.php(289) : eval()'d code on line 2

Termálne kúpaliská

V prípade nepriaznivého počasia alebo po celodennej túre sa môžete osviežiť v jednom z niekorých termálnych kúpalísk v blízkom okolí.Čítať viac...


Múzeum Oravskej dediny

Múzeum je umiestnené v prekrásnom podhorskom prostredí v podhorí Roháčov. Pôvodne boli na tomto mieste iba pasienky. V roku 1967 sa tu začalo stavať múzeum, do ktorého sa postupne premiestňovali domy z rôznych oravských dedín. Viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry je tu rozostavených v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy – Dolnooravský rínok, Zamagurská ulica, Goralské lazy atď.
Čítať viac...


Oravský hrad

Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou, interiér budov ponúka prvky gotiky, renesancie a romantizmu. Dnešná podoba hradu vznikla postupným budovaním obranných, obytných a hospodárskych stavieb v priebehu 13. až 18. storočia, čím hrad získal svoje jedinečné usporiadanie - Oravský hrad tvoria dolný, stredný a horný umiestnený na hradnom brale vo výške 112 m nad hladinou Oravy. Od roku 1953 hrad slúži ako múzeum. Nachádza v Oravskom Podzámku 19 km od chaty
Čítať viac...


Splav na plti

Splav rieky Orava na plti v úseku Nižná - Podbiel alebo Horná Lehota – Oravský Podzámok s možnosťou návštevy Oravského hradu. Zraz účastníkov plavby plťami je v Podbieli 15 minút pred plavbou. Z Podbiela turistov dopraví autobus do miesta odplávania v Nižnej nad Oravou. Splav plťami trvá cca 2 hod. a dĺžka je 7 km.
Čítať viac...


Oravská priehrada

Priehrada patrí medzi najväčšie vodné nádrže na Slovensku. Má rozlohu 35 km a priemernú hĺbku 15 m. Najvýznamnejšie strediská - sú Slanická Osada a Prístav. Obdivovatelia umenia určite nevynechajú výlet loďou na Slanický ostrov, ktorý vytvorila voda z kostolného návršia nad jednou zo zatopených obcí - Slanicou.
Čítať viac...


Jazda na tanku – tankodrom Podbieľ

Neváhajte a vyskúšajte jazdu na skutočnom tanku. Návštevníci dostanú pred jazdou krátku inštruktáž, ako sa treba vo vozidle držať a správať. Vozidlo vedie sám majiteľ firmy. Stanovište je len necelý kilometer od chaty v dedine Podbiel.
Čítať viac...


Podroháčske folklórne slávnosti

Medzinárodný trojdňový folklórny festival, jarmok ľudových remesiel a sprievodné výstavy, konajúci sa každoročne začiatkom augusta v obci Zuberec, časť Brestová ( pri múzeu Oravskej dediny ).
Čítať viac...